Araç Cam Giydirme Tasarımı

grafikerci-arac-cam-giydirme-tasarimi-1Araç cam giydirme tasarımı, açık hava reklamcılığı olarak da bilinen ve bazı dijital reklam araçlarına göre çok daha eskiye dayanan bir kullanım alanına aittir. Özellikle şirketler tarafından yaygın olarak tercih edilen ve ticari araçlarda daha sık görülen giydirmeler, araç camı ya da kapısı gibi bölgesel alanlarda kullanılabildiği gibi aracın genelinde de uygulanabilen bir yöntemdir. Burada akılda tutulması gereken temel nokta, uygulama alanı diğer reklam türlerinden farklı olarak dış mekan olduğundan dolayı kullanım ömrünün sınırlı olmasıdır. Özellikle güneşli havalarda bol ısıya ve güneşe maruz kalan folyolar daha hızlı deforme olmaktadır.

Araç giydirme denildiği zaman akıllara genelde okul ve personel servisleri ile kargo ve nakliye şirketlerine ait araçlar gelmektedir. 

Araç Cam Giydirme Tasarımı ve Uygulaması

Araç cam giydirme tasarımı ile tasarımın araca uygulanması hizmeti için aynı reklam şirketi tercih edilebileceği gibi, tasarım ve uygulama işlemleri için farklı firmalarla da  çalışılabilir. Bu durumda tasarımı talep eden firmanın amaçları doğrultusunda müşteriden bilgi alınarak yapılan tasarım, titizlikle baskıya/uygulamaya hazırlanır ve müşteriye teslim edilir. Bu noktada baskı ve uygulama aşamasında sorun çıkarmayacak sürdürülebilir ve dikkatle hazırlanmış bir tasarım büyük önem taşımaktadır.

Araç Cam Giydirme Tasarımı Örneği

Çelikoğlu Yemek Sanayi, firmanın amaçlarına uygun bir araç cam giydirme tasarımı için Grafikerci'yi tercih etti.

Ayrıca, 'Sosyal Medya Post Tasarımı' başlıklı yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!
Paylaş:
0