Logo Tasarımı Çeşitleri ve Markalaşma

grafikerci_logo_tasarimi_1

Logo tasarımı çeşitleri, özellikle tasarım alanına yeni adım atanlar için en merak edilen konulardan biridir. Evden dışarı adım attığınızda, çevrenizdeki her yerde bir marka, dükkan veya işletme logosuyla karşılaşırsınız. Bu logo tasarımları, sembol ve yazılardan oluşan çeşitli türleri barındırır. İşte logo tasarımı çeşitlerine dair kapsamlı bir bakış...

Logo tasarımı çeşitleri, bir markanın kimliğini yansıtan çeşitli tasarım anlayışlarını ifade eder. Bu tasarımlar, sembollerin ve yazıların kombinasyonuyla ortaya çıkar ve markanın karakterini ve mesajını iletmek adına önemli bir rol oynar.

Bazı logolar sadece sembollerden oluşur. Bazı büyük teknolojik şirketlerin tercih ettiği gibi, sadece amblem veya sembol içeren logolardır. Bu logolarda yazı bölümleri bulunsa da, genellikle akılda kalan ve markanın tanıtımında öne çıkan kısım semboldür.

Logolardan bazıları ise doğrudan yazı karakteri kullanılarak oluşturulur ve "logotype" olarak adlandırılır. Ancak genellikle markaya özgü oynamalar, eklemeler ve çıkarmalarla yazı karakterleri tasarımında özel bir hava katılır. Her değişiklik, markanızın benzersizliğini vurgular.

Yazı ve Sembolün Bir Arada Kullanıldığı Logolar


Hayatımızdaki birçok logonun içinde bulunduğu bu kategori, hem yazı hem de sembolü bir arada kullanır. Tasarım sürecinde, yazı ve sembolün birbiriyle uyumlu olması ve markanın kimliğini etkili bir şekilde yansıması hedeflenir. Profesyonel bir tasarım ekibi tarafından yapılan bu uyum, markanıza değer katar.

Sadece sembollerden oluşan logolardan yazı ve sembolün bir arada kullanıldığı logolara kadar, her tür markanın benzersiz gereksinimlerine uyacak bir tasarım seçeneği bulunmaktadır. Profesyonel bir tasarım, markanızın güçlü ve tanınabilir bir imajını oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Logo Tasarımı Örneği


Debo Meubles, işletmesi için bir logo tasarımına ihtiyaç duydu ve Grafikerci'ye başvurdu.

Ayrıca, 'Amazon Görsel Tasarımı ile Tanıtım' yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Paylaş:
0