Kartvizit Tasarımı ve Baskısı

grafikerci_kartvizit_6

Kartvizit tasarımı ve baskısı konusu, iş dünyasında profesyonel bir izlenim bırakmanın temel yollarından biri, etkileyici bir kartvizitle başladığı için işletmeler için oldukça önemli bir konudur. "Kartvizit baskısı" sadece bir kağıt parçası değil, aynı zamanda işletmenizin imzasıdır. Bu makalede, standart kartvizit ölçülerinden özel tasarımlara, neden standart ölçülerin tercih edildiğinden kartvizit tasarımı ve baskısının aynı yerde mi yapılması gerektiğine kadar geniş bir perspektifle bilgi edineceğiz.

İşletmeler genel olarak standart ölçülerde kartvizit tasarlatır ve bastırır ama; ama farklı ölçü ve tasarımlar da kullanılabilir. Standart ölçülerin en çok tercih edilme nedeni, cüzdanlara sığabilecek bir ölçüde olmalarıdır. Kartvizitlerin boyutu, kaybolmaması ve cüzdanda kırışıp bozulmaması için genellikle standart ölçülerde tercih edilir.

Özel ve standart dışında bir tasarım, müşteriler için akılda kalıcı olabilir. Farklı bir boyut ve şekil, kartvizitinizi diğerlerinden ayırarak sizi benzersiz kılar. İlginç ve özgün bir kartvizit, karşı tarafa unutulmaz bir ilk izlenim bırakabilir. Hatta standartların dışında bir kartvizit ile karşılaştıklarında insanlar, atmak istemez ve saklayabilirler bile.

Kartvizit Tasarımı ve Baskısı Birlikte mi Yapılmalı?


Bir matbaadan hem tasarım hem baskı hizmeti alabilirsiniz. Ancak, önerilen yöntem, bir ajans ya da freelance tasarımcı ile kartvizitin tasarımı için çalışmak ve baskıyı farklı bir matbaadan almanızdır. Bu, daha fazla seçenek ve uzmanlık sağlar, böylece kartvizitinizi en iyi kalitede ve istediğiniz gibi alabilirsiniz.

Kartvizit Tasarımı Örneği


Ferit AYDIN, kişisel bir kartvizit tasarımına ihtiyaç duyarak Grafikerci ile çalışmayı tercih etti.

Ayrıca, 'Sosyal Medya Story Tasarımı ile Etkileşim' yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Paylaş:
0