Amazon İçerik Fotoğrafı Tasarlamak

grafikerci_amazon_gorselleri_tasarimi_8

Amazon içerik fotoğrafı tasarlamak, ürünlerinizi satışa sunmak için etkileyici içerik görseli tasarlatarak müşterilerin ilgisini çekmek ve güven oluşturmak anlamına gelir. Ancak, bu tasarımları oluştururken belirli teknik kurallara dikkat etmek, Amazon'un teknik standartlarına uygun fotoğraflar yüklemek kritik bir öneme sahiptir. İşte içerik fotoğrafı tasarlarken dikkat edilmesi gereken teknik unsurları anlatan makalemiz..

Amazon'un teknik standartlarına uygun içerik fotoğrafı tasarımı için şu unsurlara dikkat edilmelidir:

  • İzinsiz Fotoğraflar: Başkalarına ait izinsiz fotoğrafları kullanmak Amazon tarafından kabul edilmez. Her zaman orijinal ve izin alınmış içerikleri tercih etmelisiniz.
  • Çıplaklık ve Müstehcenlik: Çıplaklık içeren ya da müstehcen görüntülerin yüklenmesi kabul edilemez. Profesyonel ve ürünü odaklayan içerikler tercih edilmelidir.
  • Rahatsız Edici Görüntüler: Rahatsız edici, korkutucu veya şok edici görüntülerden kaçınılmalıdır. Müşteriyi rahatsız edebilecek içeriklerin kullanımı engellenmelidir.
  • İlgisiz Marka ve Logo Kullanımı: Yetkiniz olmadığı markaların veya kuruluşların logosunu kullanmak uygun değildir. İçerik, yalnızca sizinle ilgili olmalı ve marka bütünlüğünü korumalıdır.
  • Şiddet ve Saldırganlık: Görsellerde şiddeti veya saldırganlığı ifade eden içeriklerden kaçınılmalıdır. Müşterilerin rahatsız olabileceği unsurlardan uzak durulmalıdır.
Amazon için tasarlanan içerik fotoğraflarının, 1 MB boyutundan daha yüksek olmaması önerilir. Ancak, 7 MB boyutuna kadar olan görseller kullanılabilir. Yüksek çözünürlüklü ve net fotoğraflar, ürünlerinizi daha çekici kılabilir ve müşterilerin detayları daha iyi görmelerini sağlayabilir.

Amazon Tasarımı Yüklerken Dikkat Edilecek Bazı Noktalar


Genel olarak, yükleyeceğiniz fotoğrafın alıcıları rahatsız etmeyecek nitelikte olması önemlidir. Ürününüzü en iyi şekilde temsil eden, profesyonel ve estetik bir tasarım oluşturmalısınız. Müşterilerin güvenini kazanmak için şeffaf ve dürüst bir içerik sunumuna odaklanmalısınız. Müşterilere kaliteli ve güvenilir bir izlenim bırakarak satışlarınızı artırabilir ve markanızı güçlendirebilirsiniz.

Amazon İçerik Fotoğrafı Örneği


PRO Brin markası, Amazon içerik fotoğrafları için tasarıma ihtiyaç duyarak Grafikerci ile çalıştı.

Ayrıca, 'Amazon Ürün Fotoğrafı Konsepti' yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Paylaş:
0