Sosyal Medya Hikaye Tasarımı

grafikerci_sosyal_medya_tasarimi_10

Sosyal medya hikaye tasarımı, paylaşımları daha etkileşimli hale getirmek için bir ek araç ifade eder. "Sosyal medya hikaye tasarımı" kavramı, estetik ve içerik uyumuyla bir araya gelerek takipçilere unutulmaz bir deneyim sunar. Bu makalede, hikaye tasarım boyutlarından post ve hikaye uyumuna ve hatta tasarımsal uyuma kadar geniş bir perspektifle sosyal medya hikaye tasarımını keşfedeceğiz.

Sosyal medya hikaye tasarımları, genellikle 1080x1920 piksel boyutunda dikey olarak tasarlanır. Bu standart ölçüler, hikayenizin estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar. Farklı boyutlarda yayınlanan hikayeler bulunsa da, genelde bu ölçülere dikkat edilmesi, hikayenizin platformda en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.

Post ve hikayeler paylaşımlarda genellikle birbirini tamamlayan unsurlar olarak kullanılır. Ancak, hikayenin sonradan tasarlanması durumunda post boyutundan hikaye boyutuna geçişte bir uyum sağlanmalıdır. Bu, tasarımcının profesyonelliğini yansıtarak takipçilere bütünlük sunar.

Story ve Post Arasındaki Tasarımsal Uyum


Eğer post ve hikaye aynı konuya aitse, tasarımda bütünlük oluşturmak şık ve etkileyici bir izlenim bırakabilir. Ancak, bağımsız konuları ele alıyorlarsa, tasarımsal uyumluluk zorunlu değildir. Her iki durumda da, tasarımların izleyicilere estetik bir deneyim sunması önemlidir.

Hikaye görüntülenirken, paylaşan kişinin profil resmi, ismi ve paylaşım tarihi gibi bilgiler, tasarımınızdaki unsurlarla çakışabilir. Tasarımı yaptığınız platforma uygun olarak, bu unsurların yerini ayarlayarak dikkat çekici detaylar ekleyebilirsiniz. Bu, izleyicilerinize daha kişisel bir deneyim sunar.

Sosyal Medya Hikaye ve Post Tasarımı Örneği


1 Milyonluk Sayfa, post ve hikaye tasarımına ihtiyaç duyarak Grafikerci ile çalışmayı tercih etti.

Ayrıca, 'Kartvizit Tasarımı ve Baskısı' yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Paylaş:
0