Cephe ve Cam Tasarımı Uygulaması

grafikerci_cam_giydirme_tasarimi_8

Cephe ve cam tasarımı, modern dünyanın getirdiği yeni anlayışlar çerçevesinde eskiye oranla daha yaygın kullanılmaya başladı. Günümüzde bina tasarımında çığır açan değişikliklerle birlikte, cepheler artık sadece duvarlardan oluşmuyor. Yeni trendler, binaların belirli bölgelerinde yoğun cam kullanımına yönelik bir eğilim gösteriyor. Bu makalede, "cephe ve cam tasarımı" kavramı altında, camın estetik bir öğe olarak nasıl değerlendirildiğini, üzerine yapıştırılan tasarımların nasıl birer reklam panosuna dönüştüğünü ve cam üzerindeki folyoların temizlenmesi ve değiştirilmesi süreçlerini keşfedeceğiz.

Cephe Tasarımında Camın Rolü


Eski bina yapıları genellikle duvarlardan oluşsa da, günümüzde cephe tasarımında cam kullanımı oldukça popüler hale geldi. Cam, binalara modern bir hava katarak ışığı içeriye çeker ve şık bir görünüm sağlar.

Cephe üzerindeki camlar, sadece cam olarak kalabilir veya bazı işletmeler camlarını birer tasarım alanına dönüştürerek binanın cephelerini etkileyici reklam panolarına çevirebilirler. Cam yüzeyleri üzerine yapılan tasarımlar, işletmelerin kendilerini öne çıkarmasına ve marka kimliğini güçlendirmesine olanak tanır.

İşletme cephelerinde kullanılan cam üzerine folyo tasarımları, ilerleyen zamanlarda sökülmek istendiğinde temizleme süreci oldukça kolaydır. Camın temizlenmesi, üzerine yapıştırılan tasarımın bir sakıncaya neden olmaksızın değiştirilebilmesini sağlar.

İlerleyen zamanlarda tasarımı yenilemek isteyenler, eski folyoyu temizlemeden yeni bir folyo kaplamak isteyebilirler. Ancak, uzun süre kullanılan folyolar zamanla deformasyona uğrayabilir, bu nedenle üzerine yapıştırılacak yeni folyoların sağlıklı bir şekilde tutunması zor olabilir.

Cam Üzeri Folyo Tasarımı Örneği


Körfez Garaj, iç cephesinde kullanmak üzere bir cam giydirme tasarımına ihtiyaç duyarak Grafikerci ile çalışmayı tercih etti.

Ayrıca, 'Cam Üzeri Folyo Tasarımları' yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Paylaş:
0