Broşür ve El İlanı Tasarımı

grafikerci_brosur_tasarimi_2

Broşür ve el ilanı tasarımı, reklam ajansları ve matbaalar tarafından özellikle küçük işletmeler için hazırlanmaktadır. Yolda giderken genellikle gençler tarafından gelen geçen insanlara dağıtılırken gördüğümüz ve bazen evden çıkarken kapımızın önüne bırakılmış birkaç tanesine rastladığımız el ilanlarını çoğunlukla eğitim kurumları, marketler, mobilya satış mağazaları, tamir ve bakım servisleri ve paket servisi yapan yemek dükkanları kullanmaktadır. Bu bakımdan değerlendirildiğinde de kolaylıkla anlaşılabilir ki el ilanları, işletmelerin talebi neticesinde, uygun maliyetler ile hedef kitleye hitap etmek için hazırlanan ve hızlı sonuçlar veren bir reklam aracıdır.


Broşür Tasarlanırken Nelere Dikkat Edilmeli?


Broşür ve el ilanları ile hedef kitleye ulaşım maliyetinin uygun olması ve hedef kitleden hızlı ve kolay geri bildirim alınabilmesi, bu yöntemin avantajlı tarafları arasında görülebilir. Buna karşılık, ilk bakışta dikkati cezbetmeyen bir el ilanının hemen buruşturulup çöpe atılması ihtimali de dezavantaj olarak görülmelidir. Bu yüzden el ilanının ya da broşürün, hedef kitlenin dikkatini çekebilmesi ve hedef kişiler tarafından incelenmesi için birkaç saniyenin yeterli olduğu unutulmamalıdır. Yapılan tasarım ve  yazılan metinler ile müşterinin ilgisini ilk anda verilmek istenen mesaja çekebilme oranı, yapılan reklamın başarısını da etkileyecektir. Özenle yazılmış bir metin, fazla detaya boğmayacak miktarda bilgi ve şık bir tasarım ile hedef kitlenin dikkati çekilebilecek ve bu sayede reklam da amacına ulaşmış olacaktır.

El İlanı Tasarımı Örneği


Debo Meubles, ürünlerini hedef kitlesine tanıtmak amacıyla broşür/el ilanı tasarımına ihtiyaç duyarak Grafikerci'ye başvurdu.

Ayrıca, 'Araç Cam Giydirme Tasarımı' isimli yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!
Paylaş:
0