Amazon Content Tasarımı

grafikerci_amazon_gorselleri_tasarimi_1Amazon content tasarımı talebi, günümüzde e-ticaretin yaygınlaşmasıyla beraber ortaya çıkan ve gittikçe artan satışlarla birlikte tasarımcıların da gündemine giren bir konu. İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların sayısının gün geçtikçe çoğalması, alışveriş siteleri ile online pazar yerlerinin artmasını da beraberinde getirdi. Üretici ve satıcıların bu kadar kalabalık olduğu bir pazarda kullanıcının dikkatini çekebilmek ve rakip satıcılar arasından sıyrılabilmek için çözüm arayanların dikkatini yeni reklam ve pazarlama teknikleri çekti.

Reklam ve pazarlama deyince akla ilk gelen yardımcı alanlardan biri olan grafik tasarım sektörünün emektar çalışanları, günümüz koşullarında ortaya çıkan bu yeni pazar yerinin kendine ait teknik kurallarını tasarımlara uygulamaya başladılar. E-ticaret ve online alışveriş konusunda en çok tercih edilen sitelerden biri olan Amazon, ürünlerin tasarımı konusunda kendine özgü teknik kuralları olan bir pazar yeri.

Amazon Content Tasarımı ve Ürün Fotoğrafı Konsepti


Rakipleriniz sadece ürünün fotoğrafı eklerken sizin özel tasarlanmış ürün fotoğrafı konsepti ve Amazon content tasarımı kullanmanız, müşterilerin dikkatini çekmenize yarayacak ve işinize verdiğiniz önemin muhatabınıza ifade edilmesinde olumlu rol oynayacaktır.

Amazon Content Tasarımı/Ürün Fotoğrafı Konsepti Örneği


PRO Brin markası, satışını yaptığı ürünlerde rakiplerinden bir adım önde olmak istedi ve Amazon ürün görseli tasarımı için Grafikerci'ye başvurdu.

Ayrıca, 'Araç Cam Giydirme Tasarımı' başlıklı yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Paylaş:
0